تبلیغات
وبلاگ رسمی نیمار در ایران - نیمار-استاد-ضد-حملات
 
وبلاگ رسمی نیمار در ایران
Neymar Oficial
                                                        
درباره وبلاگ
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


بارسلونا در دیداری که چشم به ضد حملات دوخته بود توانست با سرعت خوب نیمار و نمایش خوب  مسی و رافینیا سه امتیاز حساس را به دست آورد تا اختلاف یک امتیاز خود با رئال مادرید را حفظ کند

پیکه هر چند نشان داده که به روزهای اوج خود نزدیک می شود اما اشتباه مرگباری در این دیدار انجام داد که می توانست برای تیمش گران تمام شود. در گزارشی به تحلیل این دیدار می پردازیم.

، بارسلونا در هفته بیست و یکم رقابت های لیگا در نوکمپ از ویارئال پذیرایی کرد و در نهایت این دیدار با پیروزی سه بر دو آبی-اناریها به پایان رسید تا سه امتیاز حساس این دیدار به اندوخته شاگردان انریکه اضافه شود. بارسلونا این پیروزی را راحت به دست نیاورد چرا که دو بار عقب افتاد اما بادرخشش لیونل مسی و نیمار توانست بازی را به سود خود به پایان رساند.

سایت گل در گزارشی به تحلیل این دیدار پرداخت و مهمترین نکاتی را که درباره آن وجود داشت بیان کرد که به آن می پردازیم:

-مسی مثل همیشه بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشت. او در این دیدار هم در نقش سازنده گل و گلزن ظاهر شد. او از سمت راست همکاری خوبی با دنی آلوس و رافینیا داشت. مسی رفته رفته به میانه میدان تمایل پیدا کرد اما برونو سوریانو و توماس پینا دو هافبک خوب ویارئال مانع از هنرنمایی او شدند. پیداست که مسی علاقه دارد که به میانه میدان متمایل باشد اما مصلحت بارسلونا در این است که او در کناره ها کار کند. بعید به نظر می رسد که لیونل مسی با دستور انریکه به میانه میدان متمایل شد چراکه این بازیکن آرژانتینی هرگاه در کناره ها بازی می کند بهتر و تاثیرگذار تر است اما در میانه میدان آن کارایی خود را از دست می دهد.

-مسی اگر در سمت راست ظاهر شود این فرصت به سوآرس داده می شود که به جناح چپ مایل شود. او در نیمه نخست نتوانست در سمت چپ خوب ظاهر شود اما نیمه دوم بازی بهتری را به نمایش گذاشت و نشان داد که می تواند در این ناحیه بهتر و تاثیر گذارتر ظاهر شود.

-به کار گیری رافینا در این دیدار اقدامی خوب از ناحیه لوئیس انریکه بود. این بازیکن جوان یکی از بهترین بازیکنان این دیدار بود. او روی دو گل از سه گل آبی-اناریها در این دیدار تاثیر داشت تا جایکه یک پاس گل داد و یک گل هم به ثمر رساند. رافینیا از سرعت بسیار خوبی برخوردار است و می تواند در کارهای هجومی کمک زیادی به تیمش کند.

-آندرس اینیستا و لوئیس سوآرس هنوز بازیکنانی که همه از آنها انتظار دارند نشده اند. اینیستا در این فصل با روزهای اوج خود بسیار فاصله داشته است البته او در بعضی از دیدارها خوب ظاهر شده است.سوآرس هم که نخستین فصل حضور خود را در بارسلونا سپری می کند پر نوسان نشان داده است. او در بعضی از دیدارها خوب بوده اما در بعضی از دیدارها هم خوب ظاهر نشده است و این نشان می دهد که این بازیکن اروگوئه ای پر نوسان است. نیمار و مسی در این فصل فصل هماهنگی بسیار خوبی با هم داشته اند و از هر فرصت برای پاس دادن به هم استفاده می کنند اما هنوز در سوآرس خودخواهی به چشم می آید چرا که دوست دارد گلزنی کند و پاس گل نمی تواند او را از انتقاد رسانه ها خارج کند. سوآرس باید از لحاظ ذهنی و عاطفی با مسی و نیمار ارتباط بیشتری برقرار کند تا میزان موفقیت و تاثیر گذاری او بیشتر شود.

-درست است که جرارد پیکه روی گل دوم ویارئال اشتباه کرد اما این مدافع جوان نشان داده است که در حال بازگشت به روزهای های اوج خود است. او الان با تمرکز بیشتری بازی می کند و میزان اشتباهات او کم شده است. اگر پیکه بتواند به روزهای اوج خود با آبی-اناریها برگردد بدون شک این تیم از شانس های قهرمانی در هر جامی خواهد بود.

-هنوز سرخیو بوسکتس در میانه میدان نوسان دارد و نتوانسته است که به روزهای اوج خود برگردد. بوسکتس در دوران پپ گواردیولا از بهترین هافبک های جهان بود اما الان دیگر آن بازیکن آماده سابق نیست و در فصل جاری بازیهای ضعیفی را به نمایش گذاشت است. او در دیدار برابر ویارئال هم نتوانست مانع از هنرنمایی سوریانو در میانه میدان شود. بوسکتس نمی توانست مانع از ضد حملات ویارئال شود. او نه در کارهای هجومی خوب ظاهر شد ونه در کارهای دفاعی تا نشان دهد که با روزهای اوج خود فاصله زیادی دارد.


به نظر می رسد که بارسلونا شگرد ضد حمله را به خوبی اجرا می کند. لوئیس انریکه در دیدارهای اخیر دوست دارد که با جلو کشاندن حریف شانس خود را روی ضد حمله آزمایش کند و این تاکتیک تا حدود زیادی موفقیت آمیز بوده است. سه پیروزی که برابر اتلتیکو مادرید به دست آمد آبی-اناریها را به این اطمینان رسانده است که یکی از بهترین روش ها برای گل زدن برابر حریفان استفاده ازضد حملات است. حرکات سریع و انفجاری نیمار و سوآرس بهترین وسیله برای ضد حملات آبی-اناریها است. مسی را هم به این جمع اضافه کنیم. اما نیمار بیشترین کارایی را در ضد حملات دارد. او هم سرعت خوبی دارد و هم تکنیک بسیار بالایی. نیمار استاد حرکت در فضاهای بسته و باز است وآبی-اناریها می توانند روی ضد حملات به او اطمینان کنند.

زدن سه گل به ویارئال که در بازیهای دفاعی تبحر خاصی دارد اصلا آسان نیست اما آبی-اناریها از عهده این کار به خوبی درآمدند و نشان دادند که در فصل جاری با رویکرد و کارکرد متفاوتی برابر حریفان خود ظاهر می شوند. بدون شک این تاکتیک بارسلونا در برابر تیم های بزرگ بهتر جواب می دهد.

ویتو جواهری که والنسیا به راحتی از دست داد

لوچیانو ویتو بازی بسیار خوبی را در دیدار برابر بارسلونا به نمایش گذاشت. این بازیکن آرژانتینی فصل نخست خود را با ویارئال پشت سر می گذارد. در ابتدا قرار بود که این بازیکن را والنسیا بخرد اما این تیم حاضر نشد رقم 7 میلیون یوور را پرداخت کند تا در نهایت این ویارئال باشد که با ویتو قرارداد امضا کند. این بازیکن تنها 21 سال سن دارد و روز به روز در حال بهتر شدن است. او می تواند در آینده به یکی از تیم های سرشناس اروپایی برود. جیوانی دو سانتوس مکزیکی هم یکی از خوب های دیدار دیشب بود. او که زمانی برای بارسلونا بازی می کرد از تکنیک و سرعت خوبی در ضدحملات برخوردار است و همکاری خوبی با ویتو داشت. بارسلونا به راحتی این ستاره مکزیکی را از دست داد واگر می توانست او را نگه دارد الان پیشرفت زیادی کرده بود.

-ویارئال در کل بازی خوبی را به نمایش گذاشت به ویژه در نیمه دوم که بهتر از بارسلونا بود. بازیکنان ویارئال هر چند کار دفاعی را در دستور کار خود قرار داده بودند اما در حملات هم با هم شرکت می کردند و این باعث شد تا آبی-اناریها شب سختی را پشت سرگذارند. سرمربی ویارئال تیمش را در این دیدار با سیستم 4-4-2 به میدان فرستاد و این نشان داد که او در درجه نخست به کارهای دفاعی فکر می کند.برونو سوریانو و پینا بازی خوبی را در میانه میدان به نمایش گذاشتند اما کاریو گارسیا و کاستا خوب نبودند و آبی-اناریها بهترین استفاده را از ضعف این دو بازیکن بردند.

 

-بهترین و بدترین

بهترین بازیکن بارسلونا در این دیدار رافینا بود. این بازیکن برزیلی بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشت. او یک گل به ثمر رساند و روی یکی دیگر از گلهای آبی-اناریها هم تاثیر داشت. لیونل مسی هم مثل همیشه سرنوشت ساز ظاهر شد و گل پیروزی تیمش را در این دیدار به ثمر رساند. نیمار و ماسکرانو هم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند. اما در ویارئال سوریانو بهتر از همه کار کرد و در میانه میدان بازی خوبی را به نمایش گذشت. ویتو هم شب بسیارخوبی را به نمایش گذاشت و می توان او را به همراه سوریانو بهترین های ویارئال در این دیدار دانست.

اما بدترین بازیکن میدان

جرارد پیکه هر چند نشان داده است که در فصل جاری در حال بهتر شدن است اما او خطای مرگبار برابر تیم بزرگی چون ویارئال انجام داد و اگر ستاره های بارسلونا جبران نمی کردند احتمال داشت که این تیم در این دیدار حساس امتیاز از دست دهد. سوآرس هم با فرصت های خوبی که از دست داد یکی از ضعیف ترین بازیکنان بازی بود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 25 فروردین 1396 08:02 ب.ظ
Hi there to every , as I am genuinely eager of reading this weblog's
post to be updated daily. It contains pleasant information.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر